Jakie pierścionki wybrać aby pasowały do Twojego typu urody?

Czy warto dobierać biżuterię pod kątem typu urody? Tak, bo dzięki temu można w dyskretny sposób podkreślić atuty i zyskać idealne uzupełnienie stylizacji. Jakie kruszce i kamienie pasują do różnych typów urody? Komu pasuje srebrny pierścionek a komu pierścionek pozłacany?

Jakie pierścionki do chłodnych typów urody?

Pierścionki dobieramy nie tylko tak, żeby pasowały do kształtu dłoni i palców oraz noszonych stylizacji. Zarówno pierścionki jak i kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, powinny pasować również do typu urody, podkreślać ciepłe tony cery i harmonizować z kolorytem danej osoby. Jak dobrać pierścionki do chłodnych typów urody?

Chłodne typy urody czyli zimy i lata – charakteryzują się chłodnymi odcieniami cery, tęczówek oczu i włosów. Jasna, a nawet blada cera, różowe tony skóry, a nawet gdy jest to ciemny odcień, przebijają przez niego chłodne tony. Oczy niebieskie, szare, szaroniebieskie, szarozielone, ciemnobrązowe, włosy blond, brązowe lub czarne, ale zawsze w chłodnej tonacji. Kobiecie w typie urody zimy albo lata pasuje raczej srebrny pierścionek albo białe złoto, niektóre lata dobrze prezentują się w różowym złocie. Dobrym wyborem może być tu pierścionek z dwukolorowego złota, mający jednocześnie chłodne i ciepłe barwy. Co do kamieni, idealne będą lśniące brylanty i cyrkonie, perły, czarne onyksy, różowy kwarc, intensywne rubiny i szafiry, chłodne ametysty, kryształ górski, niebieski topaz. Zarówno nasycone i mocne kolory, jak i jasne i zimne powinny być odpowiednim wyborem. Oczywiście w obrębie typów zima i lato znajdują się jeszcze różniące się między sobą podtypy – jak np. prawdziwa ciemna zima czy stonowane lato, ale do chłodnej kolorystyki zawsze lepiej wybrać srebro i białe złoto niż klasyczne żółte złoto czy modele pozłacane.

Pierścionki dla pań o ciepłych typach urody – wiosna i jesień

Ciepłe typy urody charakteryzują się delikatną cerą w kolorze brzoskwini, może być nawet lekko opalona na złoty kolor, oczy zielone, niebieskie, piwne, brązowe, włosy często w odcieniach blond (złoty, karmelowy, orzechowy), ciepłych brązów i rudości. Tutaj bardziej odpowiednie będzie złoto np. pierścionek pozłacany z koralem, pierścionki z różowego złota. Pierścionek z dwukolorowego złota też będzie wyglądał dobrze. A co do kamieni, wiosny doskonale prezentują się w otoczeniu kamieni w zielonym kolorze (szmaragd, malachit, jadeit), błękitach (niebieskie topazy, szafiry, turkusy), dobrym wyborem będzie koral, rubin, dla jesieni idealny kamień to bursztyn, doskonale wygląda też cytryn, żółty i brązowy topaz, granat.

Zobacz piękne pierścionki ze srebra i złota od Briju – https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-srebrne, https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-pozlacane i pierścionki z dwukolorowego złota – https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-z-dwukolorowego-zlota